projektowanie

Wnętrza prywatne

Wykorzystując nasze doświadczenie w pracy dla Inwestorów indywidualnych i komercyjnych oferujemy kompleksowe prowadzenie inwestycji zarówno pod kątem projektowym jak i wykonawczym

Etap 1 – pragnienia i potrzeby

W tym etapie określamy filary projektu:

– potrzeby funkcjonale,

– preferencje estetyczne,

– budżet inwestycji.

Ustalenie  powyższych gwarantuje nam przygotowanie projektu wnętrza maksymalnie dopasowanego do jego późniejszych użytkowników.

Etap 2 – inwentaryzacja

W tym etapie wykonywana jest inwentaryzacja (czyli pomiary wszystkich elementów wnętrza i jego wyposażenia technologicznego) wraz z dokumentacją fotograficzną. Inwentaryzacja szczegółowa pozwala uniknąć wielu potencjalnych problemów w  późniejszych etapach realizacji.

Etap 3 – pomysł/wizja

Projekt koncepcyjny zawiera podstawowy rzut funkcjonalny pomieszczeń definiujący główne założenia przestrzenne, podstawowe wymiary oraz wstępne wytyczne kolorystyczno – materiałowe.

W przypadku projektowania wnętrz w mieszkaniach prywatnych w trakcie realizacji przez deweloperów, na tym etapie wykonujemy także rzuty podejść instalacji sanitarnych, w tym wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania oraz podstawowej instalacji elektrycznej z określeniem punktów elektrycznych czy wentylacji pomieszczeń. W imieniu klienta przeprowadzamy uzgodnienia możliwości wprowadzenia proponowanych zmian lokatorskich z przedstawicielami dewelopera. Pozwala to na uniknięcie większości przeróbek i demontaży po odbiorze mieszkania, a co za tym idzie uniknięcie zbędnych kosztów..

Na etapie projektu koncepcyjnego wykonujemy wstępne wizualizacje pomieszczeń, na których widoczna jest wizja wnętrza z proponowaną kolorystyką i detalami.
Dopuszczamy wariantowość koncepcji i wnoszenie poprawek przez klienta – jednakże ilość poprawek nie jest nieograniczona (określa ją umowa). Etap koncepcyjny charakteryzuje się ścisłą współpracą pomiędzy klientem i architektem.

Etap 4 – projekt wykonawczy

Etap wykonawczy polega na szczegółowym rozrysowaniu rzutów funkcjonalnych pomieszczeń, rzutu sufitów wraz z oświetleniem, rzutu posadzek oraz widoków ścian z uwzględnieniem okładzin ściennych i zabudowy meblowej.

Opracowanie uwzględnia rozwiązania detali czy rysunki warsztatowe projektowanych indywidualnie mebli (zarówno wbudowanych jak i wolnostojących), zestawienia materiałów, wyposażenia oraz oświetlenia (z podaniem konkretnych modeli, kolekcji, producentów, wymiarów, kolorystyki, wykończenia, ilości i cen, a także ze wskazaniem miejsca zakupu).

Etap 5 – nadzór autorski

Aby mieć pewność, że wnętrze zostanie zrealizowane zgodnie z projektem sugerujemy korzystanie z usługi nadzoru autorskiego. Zapewnia on właściwą koordynację międzybranżową, czuwanie nad jakością wykonywanych prac czy wprowadzanie rozwiązań zamiennych.

Nadzór autorski jest usługą wycenianą osobno – poza projektem, na indywidualnych warunkach (uzależnionych od projektu).

Zbudujmy Razem

Nowe pole

6 + 2 =

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Flowtektura Pracownia Projektowa Małgorzata Pirek mieści się pod adresem: Józefa 25 lok. 16, Łódź, łódzkie. Numer Identyfikacji Podatkowej naszej działalności to: 7282544765.kontakt z administratorem: biuro@flowtektura.pl Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Pracownia Projektowa

FLOWTEKTURA

Małgorzata Pirek

mob.: +48 603 770 507

biuro@flowtektura.pl